Duyurular

Anamur ile ilgili genel bilgileri paylaştığımız web sayfamız açılmıştır. Herkese hayırlı olsun. Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz


Vefat eden yakınlarınızın bilgilerini gönderin yayınlayalım.


Düğün, ölüm, sünnet vss duyurularınızı bize gönderin yayınlayalım.Bütün eş dostunuzun bilgisi olsun.


Mersin Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 13,3846   13,4087
EURO 15,1506   15,1779
       
Özlü Sözler
Geçinin sumağa ettiğini, sumak da geçiye eder...
Sponsorlarımız
Mare Nostrum(Bizim Deniz Akdeniz)

Anamur'lu Prf.Dr. Ulvi KESER bundan böyle her hafta yazıları ile sizlerle olacak...,

 

Ulvi KESER kimdir ?

 

 

        Kıbrıslı bir Türk olarak 9 Eylül 1961 tarihinde Anamur/Mersin’de doğmuştur. Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini sırasıyla A. Üniversitesi (Lisans), Gazi Üniversitesi (Yüksek Lisans), D. Eylül Üniversitesi (Doktora) ve Girne Amerikan Üniversitesi (İkinci Doktora)’nde almıştır. Birinci doktora tez konusu (Siyasi Tarih alanında) “1955–1963 Kıbrıs’ta Yeraltı Faaliyetleri ve Türk Mukavemet Teşkilatı”, ikinci doktora tez konusu (İletişim ve Medya Yönetimi alanında) “Kıbrıs Türk Mücadele Tarihinde İletişim ve Sancak Radyoları 1955-1974” başlıklı çalışmadır.

 

      Çalışma, uzmanlık ve ilgi alanı Kıbrıs, Yunanistan ve Akdeniz’dir. Bugüne kadar yayımlanmış ve editörlüğünü de yaptığı toplam  69 kitabı, 1 tercüme kitabı, basım aşamasında 9 kitabı, yazımı tamamlanmış 14 kitabı, yurtiçi ve yurtdışında ulusal ve uluslararası toplantılarda sunulmuş ye yayımlanmış çok sayıda araştırması ve makalesi bulunmaktadır.

 

     Anamur bölgesi Toros Yörükleri konusunda halkbilim araştırmaları da yapmakta olan Keser özellikle Kıbrıs konusunda son derece zengin bir arşiv ve koleksiyona sahip olup “Kıbrıs’ta Türk Mücadelesi”,  “Kıbrıs Türk Posta Tarihi, Filatelide Rum Propagandası”, “Kıbrıs’ta BM (UNFICYP) Faaliyetleri”, “Kıbrıs’ta Askeri Posta ve Askeri Faaliyetler”, “Selanik'ten Dolmabahçe'ye Mustafa Kemal Atatürk”, “Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi Sansür”,  “BM ve NATO Operasyonlarında Denizaşırı Türk Askeri Posta Faaliyetleri” arşiv ve koleksiyonlarıyla yurtiçi ve yurtdışında ülkemizi temsil etmiş ve ödüller kazanmıştır. “Kıbrıs Türk Posta Tarihi” isimli koleksiyon bugüne kadar toplam 56 ödül almıştır.

 

     Ayrıca Milli Düşünce Merkezi Milli Strateji Enstitüsü, ANKA Strateji Enstitüsü, Diplomasi Araştırmaları Derneği, KKTC Dış Türkler Vakfı Danışmanlığı, Harp Akademileri Komutanlığı Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (SAREN), Genelkurmay Başkanlığı ATASE Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAREM) Danışmanlığı, Atılım Kıbrıs Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (AKAUM),  UKÜ-AKKA (Akdeniz ve Kıbrıs Araştırmaları Merkezi), GAÜ Cyprus Research Center, KAÜ Yakındoğu Strateji Uygulama ve Araştırma Merkezi, KAÜ Kıbrıs Tarihi ve Edebiyat Araştırmaları (KAÜ-TAREM) Merkezi ve KAÜ Uluslararası Güvenlik ve Stratejik Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü yapmıştır.

 

    Ulvi Keser ayrıca Uluslararası PADI İlk Yardım, PADI Batık Dalışı ve PADI Sualtı Fotoğrafçılığı brövelerine sahip bir balıkadamdır. Ulvi Keser, Atılım Üniversitesi U. İlişkiler Bölüm Başkanlığı, UKÜ Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığı, GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi Dekanlığı, KAÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlığı yapmıştır. Halen GAÜ Siyasal Bilimler Fakültesi Dekanıdır. Nuran Keser’le evli olup Hazel ve Asporça Melis isimli iki kız, Fatih Uğur isimli bir erkek ve Kıvanç Ata isimli torun sahibidir.

 PRF.DR.ULVİ KESER
Okunma Sayısı: 192


54.161.98.96
YAZARIN DİĞER YAZILARI

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top