Duyurular

Anamur ile ilgili genel bilgileri paylaştığımız web sayfamız açılmıştır. Herkese hayırlı olsun. Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz


Vefat eden yakınlarınızın bilgilerini gönderin yayınlayalım.


Düğün, ölüm, sünnet vss duyurularınızı bize gönderin yayınlayalım.Bütün eş dostunuzun bilgisi olsun.


Mersin Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Geçinin sumağa ettiğini, sumak da geçiye eder...
Sponsorlarımız
WEB SAYFAMIZ HAYIRLI OLSUN

Anamur, hepimizin doğup büyüdüğü unutulmaz anılarımızın olduğu cennet köşemiz.

 

Bir çoğumuz ilköğrenimimizi Anamur’da tamamladık ve ya okumak, ya da başka iş bulmak amacıyla Anamur dışında yaşamaya başladık.   Anamur dışına çıksak da memkeletimizi unuttuk mu ? Ben bu soruya asla diye yanıt veririm tabi ki. Bir çok hemşerimin de benimle aynı düşünceyi paylaştığını düşünüyorum. Memleketini unutanlar yok mu elbette var. Şu anda çok ünlü olup çok büyük mevkilere gelmiş kişiler de var. Ancak maalesef Anamur’u unuttular. Sadece nüfus cüzdanlarında doğum yeri “Anamur”  yazıyor. Bunun dışında da Anamur’a veya Anamur’luya ne katkıları oldu ben bilmiyorum en azından. Neyse herkes kendi hayatını yaşıyor elbette. Seçim kendilerinin.

 

Diğer yandan yıllardır Anamur dışında yaşayan ve artık emekli olup Anamur’a yerleşen bir çok dostumuz da var tabi ki. Şu anda da Anamur için neler yapabiliriz düşüncesinde olduklarını şahsen biliyorum.

 

Ben de yaklaşık 35 yıldır Anamur dışında yaşasam da hiç ilişkimi bitirmedim. Annem-Babam ve bütün sülalem de orada yaşıyor. Yıllardır Anamur için çeşitli araştırmalar yaptım, yayınladım, Anamur için elimden geldiğince destek olmaya çalıştım. Umarım faydalı olabilmişimdir.

 

Bu web sayfasını uzun zamadır yapmayı düşünüyordum ama zamansızlıktan hiçbir şey yapamadım. Hepimizi etkileyen virüs belasından hepimiz evlere kapandık. Bu kapanma bana vesile oldu ve bu web sayfasını yayınlamaya karar verdim. Bir çok bilgiyi yıllardır derleyip toparladım. Burada şu anda yayınlanmayan daha bir çok bilgi ve belge var. Zamanı geldiğinde bütün bilgi ve belgeleri sizlerle paylaşacağım. Bu web sitesi tamamen Anamur’u tanıtmak, bilinmeyenleri yayınlamak, Anamur’luları bir arada buluşturmak için tasarlandı. Hiçbir maddi beklentim yok. Amaç Anamur’a katkı sağlayabilmek. Ufacık bir katkı sağlayabiliyorsam ne mutlu bana..

 

Bu ilk yazımdı. Umarım sitemiz herkes için hayırlı olur. Önümüzdeki günlerde başka konularda görüşmek üzere diyorum. Bu arada lütfen eleştirmekten çekinmeyin. İstediğiniz konu varsa, talep ettiğiniz bir yayın varsa lütfen bana yazın.

 

Saygılarımla 

14.12.2020 /İSTANBULAHMET DOĞAN
Okunma Sayısı: 1142


34.236.191.0
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Site Editöründen Mesaj
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Görkem Çoban
Bozdoğan/Anamurluyum. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi 1.sınıf öğrencisiyim. Burs arıyorum.

Mustafa AVCı
Ahmet bey, Ankara da yaşıyorum, hava soğuk dışarı çıkmak zor. Klavyeye Kükür yazdım çıkan bağlantılardan sizin sayfanıza tesadüfen ulaştım. Yani sizin bu sayfayı şimdi görmüş oldum. Geç kalmışım, bir Kükür'lü olarak sizi yüz yüze de tanımak isterim. Kükür ile ilgili bilgiler için teşekkürler.

Hüseyin TURUL
Değerli Hemşehrim Ahmet Doğan Bey , sizlerede daha öncede yazdım , iletişim kurmaya çalıştım ama cevap alamadım. Umarım Anamur için çabalarınızın meyvesini allırsınız , bende çok uğraştım birşeyler katalım Anamur'a diye ama algısız veya beceriksiz önetimlerden dolayı maalesef başarısız olduk. Umarım hayırlı olur.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top