Duyurular

Anamur ile ilgili genel bilgileri paylaştığımız web sayfamız açılmıştır. Herkese hayırlı olsun. Görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz


Vefat eden yakınlarınızın bilgilerini gönderin yayınlayalım.


Düğün, ölüm, sünnet vss duyurularınızı bize gönderin yayınlayalım.Bütün eş dostunuzun bilgisi olsun.


Mersin Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Geçinin sumağa ettiğini, sumak da geçiye eder...
Sponsorlarımız
Sayfalarımıza Hoş geldiniz.

Saygıdeğer hemşerilerim.

Çok uzun süredir memleketimiz ile ilgili detaylı bir web sayfası yapmayı planladım. Kısmet bugüneymiş. 

Amacım,  Anamur'da yaşayan ya da belli nedenlerden dolayı Anamur dışında yaşayan hemşerilerimizi buluşturmak. Sizleri  eskilere götürmek, eskilere götürürken biraz hüzünlendirmek ya da sizleri gülümsetebilmek..Umarım faydalı olabilirim.

Sitedeki fotoğraf albümündeki "Anamur'dan Kişiler" bölümü, yıllar önce derleyip toparladığım, ya da daha önceki düzenlediğim web sayfalarına izleyicilerin gönderdikleri fotoğraflardır. Burada belki annenizi, babanızı, dedenizi göreceksiniz. Çok yakından tanıdığınız kişileri göreceksiniz. Amacım aramızdan ayrılanları yaşatabilmek, onların anılarını bir nebze olsun akılda tutulmasını sağlamak.

Diğer yandan eski Anamur fotoğraflarında yine memleketimizin eski yıllarda çekilmiş fotoğraflarını bulacaksınız. Bu fotoğraflar da yine yıllardır biriktirdiğim fotoğraflar. İnternette gördüğüm, ya da kişilerin ellerinde bulduğum ve taradığım fotoğraflardır. Telif hakkı olan fotoğraflar var ise bildirirlerse kaldırabilirim, ya da izin vermeleri durumunda adlarını da yayınlayark fotoğrafı paylaşmamıza izin verirlerse herkes adına çok memnun olurum.

Anamur'un tarihçesi ve diğer tarihi bilgileri zaman zaman yayınlayacağım. Buradaki araştırmalar çok çeşitli kaynaklardan derlenip toparlanmıştır. Hepsinin kaynakçası bellidir. Ben de araştırma yaparken bazı bilgilere şaştım kaldım diyebilirim. Emin olun sizlerde şaşıracaksınız.

Folklor bölümünü özellikle koydum. Anamur folkloru ve bunun alt segmentleri olan Halk Oyunları, yöresel yemekler, bebek bakımı, atasözleri artık kaybolmaya yüz tutmuş bilgiler. O nedenle bu bilgileri de gelecek nesillere aktarmak adına paylaşmak istedim.

Sözün özü; umarım faydalı olabilirim. Kusurum var ise de lütfen yazmaktan çekinmeyin, Elinizde bilgi belge var ise lütfen gönderin yayınlayalım.

Saygılarımla

Ahmet DOĞAN

İletişim: anamurahmet@gmail.comAhmet DOĞAN
Okunma Sayısı: 1250YAZARIN DİĞER YAZILARI

Site Editöründen Mesaj
Aidat Borcu Sorgulama
Son Ziyaretçi Yorumları
Görkem Çoban
Bozdoğan/Anamurluyum. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi 1.sınıf öğrencisiyim. Burs arıyorum.

Mustafa AVCı
Ahmet bey, Ankara da yaşıyorum, hava soğuk dışarı çıkmak zor. Klavyeye Kükür yazdım çıkan bağlantılardan sizin sayfanıza tesadüfen ulaştım. Yani sizin bu sayfayı şimdi görmüş oldum. Geç kalmışım, bir Kükür'lü olarak sizi yüz yüze de tanımak isterim. Kükür ile ilgili bilgiler için teşekkürler.

Hüseyin TURUL
Değerli Hemşehrim Ahmet Doğan Bey , sizlerede daha öncede yazdım , iletişim kurmaya çalıştım ama cevap alamadım. Umarım Anamur için çabalarınızın meyvesini allırsınız , bende çok uğraştım birşeyler katalım Anamur'a diye ama algısız veya beceriksiz önetimlerden dolayı maalesef başarısız olduk. Umarım hayırlı olur.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top